Росія зробить вибори в ОРДЛО невільними, нечесними й узагалі не виборами – Клімкін

Ілюстративна світлина Об этом сообщает novykyiv.in.ua со ссылкой на СМИ.

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував учорашнє, 1 жовтня, погодження так званої формули Штайнмаєра

На формулу Штайнмаєра погодилися. Очікувано. Тобто російську умову щодо проведення нормандської зустрічі виконали. Теж очікувано. Текст ми не бачили, але схоже, що вибори мають бути в цілому вільними та чесними. Тобто Росія їх зробить невільними й нечесними. І взагалі не виборами.

Вільні й чесні вибори – це не тільки відсутність російських військ і техніки на окупованому Донбасі. Це також повне роззброєння й гарантування безпеки. Питання – ким, як і коли? Це повний контроль нами й/або міжнародною спільнотою над безпекою на всій території окупованого Донбасу й усій ділянці українсько-російського кордону. Це повна участь усіх українських ЗМІ та політичних партій. Це також участь тимчасово переміщених осіб. Це організація виборів нашою ЦВК, можливо, спільно з міжнародною адміністрацією. Це функціонування українських судів і ще багато всього. Відповіді на всі ці питання мають бути чіткими й однозначними. Інакше легітимність цих виборів ніколи не буде визнана.

Формула Штайнмаєра не має жодного сенсу без того, щоб вона була вмонтована у план дій, тобто дорожню карту. Вона також не має жодного сенсу без відповідей на згадані вище питання.

Тобто запитань стало більше, ніж було. Суспільство буде вимагати на них відповідей. Таких, які не вирішують проблему окупації Донбасу за рахунок України.

Для всіх інших, навіть для наших друзів, це проблема, яку необхідно вирішити. Для нас – питання нашого існування як єдиної та соборної держави.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFOДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1569999033-rosiya-zrobit-vibori-v-ordlo-nevilnimi-nechesnimi-y-uzagali.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя